Edge Subscription Oluşturma

Exchange Edge server için Subscription oluşturmak için aşağıdaki adımları izliyoruz.

1- Öncelikle Edge Server Powershell üzerinden [highlight]New-EdgeSubscription -FileName c:\edge1.xml[/highlight] komutu ile yeni bir subscription oluşturuyoruz.

2- Sonrasında Edge üzerindeki Microsoft Exchange Transport servisini durduruyoruz.

3- Organizasyon içerisindeki bir CAS Server’dan Edge Subscriptions kısmına geliyoruz.

1

 

4-  Yukarıdaki örnekte test ortamımda benim subscription’um vardı. Ve bir nevi subscription yenileme işlemi de yapmış oluyoruz aslında. Eğer siz yeni oluşturuyorsanız bu kısım boş gelecektir. Buradan boş bir yere sağ tıklayıp [highlight]New Edge Subscription[/highlight] diyoruz.

5- Bu kısımda Active Directory site kısmına Browse diyip site olarak Root’u seçiyoruz.

2

6- Active Directory site’ı Root seçtikten sonra birinci adımda Edge üzerinde oluşturduğumuz Subscription file’ı seçiyoruz.

4

7- Bu işlemleri tamamladıktan sonra New ve Finish diyerek Edge için Edge Subscription’u yenilemiş oluyoruz. İşlemi tamamladıktan sonra Edge üzerinde ikinci adımda durdurduğumuz Microsoft Exchange Transport servisini başlatıyoruz.

admin hakkında

Üniversite Elektrik bölümüyle biten okul hayatımdan sonra iş hayatına atıldım. İlk olarak belediyeler hakkında dergi çıkartan bir firmada grafiker olarak 2 yıl süreyle çalıştım. Askerlik sebebiyle buradan ayrılıp görevimi tamamladıktan sonra 1 yıl kadar bir mobilya firmasında Bilgiişlem sorumlusu olarak çalıştım. Sonrasında ise tekrardan grafikerliğe dönüş yaptıktan sonra en son ve halen özel bir firmada Sistem Yöneticisi olarak çalışmaktayım.
Bu yazı Exchange Server 2010 kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir